Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
Spekozols | Ozoli neliecas
15528
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15528,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_hidden, vertical_menu_width_260,qode-title-hidden,side_menu_slide_with_content,width_470,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,hide_inital_sticky,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Ozoli neliecas

 

Ozoli neliecas

 

 

Bērnībā vecvecmāte Ucīte (Anna Kupče, 1897-1990) man dziedāja un stāstīja savas sīkstās dzīves gājumu Lielvārdes pusē. Ucīte ir mana saikne pār trim paaudzēm, viņa man ielika pašu latviskās dzīvesziņas pamatu, kurā es ielaidu savas pirmās saknes. Zēna gados, kopā ar vecākiem Laimu un Kārli piedzīvoju mūsu tautas lielo atbrīvošanos – Atmodu. Mācoties, skautojot, strādājot, kopā ar sievu Dagniju ceļojot, esmu piedzīvojis un izjutis dažādas kultūras, dažādas ļaužu vērtības. Pēdējos gados, soli pa solim, esmu turpinājis latviskās dzīvesziņas atklāsmi. Tā ir tik līdzsvarota, dabīga un saprotama, taču saglabā arī savu senās noslēpumainības plīvuru. Mūsu bagātā, latviskā dzīvesziņa ir kā tēvzemes stingrais lielceļš, pa kuru ejot, pastāvīgi atklājas kas jauns, dzīves izpratni, pārliecību un līdzsvaru vairojošs.

 

 

Kad 2012. gada pirmajā pavasara dienā atjaunotā Latvijas Republika pārsniedza starpkaru Latvijas Republikas vecumu. Kad apritēja šīs 7884 neatkarības dienas, apjautu, ka pārejam no atjaunošanās laika jaunas izaugsmes laikā. Šis mūsu tautai ir nākamais izaugsmes laiks, kad, balstoties uz stingrajām pagātnes saknēm un tagadnē sasniegto, varam ar pārliecību raisīt savus zarus pretim jauniem augstumiem, plest sava stiprā ozola kroni plašumā, paši sev par lepnumu un visai pasaulei par paraugu. Mēs to varam, ja ikviens no mums, ejot savas dzīves gājumu, darot savu darbu, paļausies uz mūsu stiprajām, gadu tūkstošos senču koptajām latviskās pašapziņas saknēm un paliks nelokāms par sevi, savu ģimeni, savu tautu, savu valsti. Ozoli neliecas!

 

Ivars Šmits

 

Deviņas latviskās pašapziņas saknes

 

Mēs esam sena un dižena Eiropas tauta
Mums ir sava, ar viedumu, asinīm un dziesmām izcīnīta valsts
Mums ir sava, gadu tūkstošus kopta, skanīga valoda
Mums ir sava, folklorā likta, bagāta dzīvesziņa
Mums ir savas dabas ritu gadskārtas un savi godi
Mēs esam lepni savas zemes un savas valsts saimnieki
Mēs varam paši, tā, kā mums pašiem labāk
Mēs viens otru un savus labvēļus atbalstām
Mēs slinkumu un naidnieku nicinām

 

Ozoli Neliecas – Latvijas jauno burātāju simbols

 

Latvijas Zēģelētaju savienības izveidotās Latvijas izlases Otimist klases jaunie burātāji par savu simbolu un talismanu izvēlējušies Spēkozols radīto tautisko un spēcinošo zīmolu Ozoli Neliecas. Ozoli Neliecas ir latvikās dzīvesziņas izpausmes zīme, kas simbolizē deviņas latviskās pašapziņas saknes, dodot spēku un iedvesmu jaunajiem zeģelētājiem. Formas ar jauno zīmolu Optimist klases burātāju izlase atrādīja nedēļas nogalē Latvijas atklātajā čempionātā burāšanā jauniešiem, kas 2015. gadā no 6. līdz 9. augustam norisinājās Rīgā, Ķīšezerā, bet lietā tās tika liktas Optimist klases pasaules čempionātā burāšanā, kas no 25. augusta līdz 5. septembrim norisinājās Dzivnovā, Polijā. Vairāk lasi šeit #OzoliNeliecas