Baltu meditācija
Ozolu enerģētika
Ozoli ir spēcīgākie Latvijas neskartās dabas spēka avoti. Viņi ir enerģiju dodoši, izturīgi, cildeni un viedi koki. Ozoli piepilda Dieva gribu nesot pasaulei pozitīvo enerģiju. Ozoli aug un attīstās simtiem gadu, savas saknes dzen dziļi zemē un debesīs tiecas pēc gaismas un visuma enerģijas. To pārzināja mūsu senči, senie Balti, ko apliecina viņu īpašā attieksme pret ozoliem un mežu. Pirms kristietības ieviešanas aptuveni no 5. gs. p.m.ē. līdz 13. gs. viņiem nebija nozīmīgāku rituālo vietu kā svētbirzis, kurās malku nedrīkstēja cirst pat kara vai bada laikā.
Arī latviešu tautasdziesmās apdzied kokus – puiši un meitas tiek salīdzināti ar ozoliem un liepām, ļaudis brīdināti bez vajadzības necirst kokus un nebojāt mežu. Ozolu birzīs latvieši lūdza Dievus, nesa ziedojumus, noturēja apspriedes, tikās ar senču gariem un zīlēja. Atcerēsimies savas senču gudrības un izturēsimies pret koku kā pret sev līdzīgu, dzīvu būtni, kas dod spēku, pretim prasot vien cieņu.
Skolā apgūstam, ka augi un koki absorbē oglekļa dioksīdu un pārvērš to skābeklī. Enerģētiskajā līmenī tiem piemīt spēja negatīvo enerģiju padarīt pozitīvu. Ozolu spēku var skaidrot ar to fiziskajām īpašībām. Saknes stiepjot dziļi zemē, tie smeļas sievišķo, bet, vainagam zeļot pret debesīm, vīrišķo enerģiju. Ozola mūžs ir daudz garāks par cilvēka mūžu. Katru gadu, pieņemoties garumā un platumā, ozols iegūst arvien vairāk spēka. Šī enerģijas plūsma ir stabila, tā stiepjas no debesīm uz zemi, jo atšķirībā no cilvēka dzīves ritma ozols nesteidzas. Tieši tāpēc viņš dzīvo daudz ilgāk.
Baltu meditācija
Jau gadu tūkstošiem baltu tautas zin, ka ozoli dod spēku, atmodina cilvēka enerģiju, rada iedvesmu, skaidrību un mieru. Koku karaļi ar savu spēku un enerģiju vislabāk dalās no deviņiem vakarā līdz pusnaktij. Ciešākā saikne ar ozolu veidojas, ja viņš jūt, ka tavi nodomi ir labi, tad viņš uzticas un palīdz nekavējoties.