Baltu meditācija

Ozolu enerģētika

Ozoli ir spēcīgākie Latvijas neskartās dabas spēka avoti. Viņi ir enerģiju dodoši, izturīgi, cildeni un viedi koki. Ozoli piepilda Dieva gribu nesot pasaulei pozitīvo enerģiju. Ozoli aug un attīstās simtiem gadu, savas saknes dzen dziļi zemē un debesīs tiecas pēc gaismas un kosmosa enerģijas. To pārzināja mūsu senči, senie Balti, ko apliecina viņu īpašā attieksme pret ozoliem un mežu. Pirms kristietības ieviešanas aptuveni no 5. gs. p.m.ē. līdz 13. gs. viņiem nebija nozīmīgāku rituālo vietu kā svētbirzis, kurās malku nedrīkstēja cirst pat kara vai bada laikā.

Arī latviešu tautasdziesmās apdzied kokus – puiši un meitas tiek salīdzināti ar ozoliem un liepām, ļaudis brīdināti bez vajadzības necirst kokus un nebojāt mežu. Ozolu birzīs latvieši lūdza Dievus, nesa ziedojumus, noturēja apspriedes, tikās ar senču gariem un zīlēja. Atcerēsimies savas senču gudrības un izturēsimies pret koku kā pret sev līdzīgu, dzīvu būtni, kas dod spēku, pretim prasot vien cieņu.

Skolā apgūstam, ka augi un koki absorbē oglekļa dioksīdu un pārvērš to skābeklī. Enerģētiskajā līmenī tiem piemīt spēja negatīvo enerģiju padarīt pozitīvu. Ozolu spēku var skaidrot ar to fiziskajām īpašībām. Saknes stiepjot dziļi zemē, tie smeļas sievišķo, bet, vainagam zeļot pret debesīm, vīrišķo enerģiju. Ozola mūžs ir daudz garāks par cilvēka mūžu. Katru gadu, pieņemoties garumā un platumā, ozols iegūst arvien vairāk spēka. Šī enerģijas plūsma ir stabila, tā stiepjas no debesīm uz zemi, jo atšķirībā no cilvēka dzīves ritma ozols nesteidzas. Tieši tāpēc viņš dzīvo daudz ilgāk.


Baltu meditācija

svetozols.jpgJau gadu tūkstošiem baltu tautas zin, ka ozoli dod spēku, atmodina cilvēka enerģiju, rada iedvesmu, skaidrību un mieru. Koku karaļi ar savu spēku un enerģiju vislabāk dalās no deviņiem vakarā līdz pusnaktij. Ciešākā saikne ar ozolu veidojas, ja viņš jūt, ka tavi nodomi ir labi, tad viņš uzticas un palīdz nekavējoties.

Vislabāk izvēlēties kuplu, veselīgu spēkozolu, kuram apkārt nav citu. Šādam ozolam ir spēcīga enerģija. Izraudzītajam spēkozolam tuvojies drošiem soļiem. Kad nonāc zem viņa vainaga, apstājies un domās prasi ozolam atļauju saistīties ar viņa spēcinošo enerģiju. Ieelpo lēni caur degunu, iztēlojies ozola spēku ieplūstam sevī. Izelpo caur muti, atbrīvojot sevi no visa negatīvā. Atsēdies vai nostājies pie ozola, atspiežot muguru pret ozola stumbru, atslābinies un nododies nesteidzīgai miera atgūšanai, lūgšanai. Pieklusini savu prātu, ieklausies dabas skaņās, lapās, vējā, putnos, sajūti dabas smaržas. Pēc dažiem mirkļiem sajutīsi siltuma vai vēsuma vilni, kņudoņu - tavā ķermenī plūst ozola spēks un enerģija. Vismaz 15 minūtes ļaujies šai cilvēka un dabas vienotībai, pirmatnējajai saiknei - Baltu meditācijai. Atmodini savu enerģiju! Iztēlē iemieso kokā to, ko vēlies spēcināt: sevi, savu ģimeni, mīļu cilvēku, savu māju. Iedomājies, ka viss negatīvais pa saknēm aizplūst zemē, bet no zariem ieplūst jauna, spēcīga enerģija. Prasi ozolam padomu, viņš palīdz rast idejas, izprast pareizās domas un izvētī nepareizās, palīdz pieņemt lēmumus. Pēc spēka, miera, skaidrības un iedvesmas iegūšanas pateicies ozolam. Ja jūti, ka tas tev palīdzējis, atgriezies pie šī spēkozola – viņš tagad ir tavs.
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes


Kalendārs

PirOtrTreCetPieSesSve
 123
45678910
11121314151617
181920
21
222324
252627282930 
Vasaras saulgrieži

Brīvdienu mājā Medņi


Mīli savu spēkozolu!


Ej pie ozola!
Baudi ozolu diženumu!
Sakop savu spēkozolu!
Noglāsti ozolu!
Sveicinies ar ozolu!
Gūsti ozola enerģiju!
Jautā ozolam palīdzību!
Stāsti draugiem par ozoliem!
Iestādi savu spēkozolu!
Uzkāp ozolā!

Latvijas dižkoku karte

dizkoku karte


Spēkozola draugi

www.dabasretumi.lv
www.vidrizi.lv
www.saulesrits.lv
www.skauti.lv

 Logo

Profile for Poweroak

Profile for Eyesgreen

 Flag Counter

 


Lapas izveidē izmantotie materiāli: Guntis Eniņš "100 dižākie un svētākie"; Prof. Pēteris Šmits "Latviešu tautas ticējumi"; Autoru kolektīvs "Mitoloģijas enciklopēdija" 2. sējums.