Ozoli neliecas

spekozols_ivars_smits.jpg

 

Bērnībā vecvecmāte Ucīte (Anna Kupče, 1897-1990) man dziedāja un stāstīja savas sīkstās dzīves gājumu Lielvārdes pusē. Ucīte ir mana saikne pār trim paaudzēm, viņa man ielika pašu latviskās dzīvesziņas pamatu, kurā es ielaidu savas pirmās saknes. Zēna gados, kopā ar vecākiem Laimu un Kārli piedzīvoju mūsu tautas lielo atbrīvošanos - Atmodu. Mācoties, skautojot, strādājot, kopā ar sievu Dagniju ceļojot, esmu piedzīvojis un izjutis dažādas kultūras, dažādas ļaužu vērtības. Pēdējos gados, soli pa solim, esmu turpinājis latviskās dzīvesziņas atklāsmi. Tā ir tik līdzsvarota, dabīga un saprotama, taču saglabā arī savu senās noslēpumainības plīvuru. Mūsu bagātā, latviskā dzīvesziņa ir kā tēvzemes stingrais lielceļš, pa kuru ejot, pastāvīgi atklājas kas jauns, dzīves izpratni, pārliecību un līdzsvaru vairojošs.

ozoli neliecas_oranzs_x.jpgKad 2012. gada pirmajā pavasara dienā atjaunotā Latvijas Republika pārsniedza starpkaru Latvijas Republikas vecumu. Kad apritēja šīs 7884 neatkarības dienas, apjautu, ka pārejam no atjaunošanās laika jaunas izaugsmes laikā. Šis mūsu tautai ir nākamais izaugsmes laiks, kad, balstoties uz stingrajām pagātnes saknēm un tagadnē sasniegto, varam ar pārliecību raisīt savus zarus pretim jauniem augstumiem, plest sava stiprā ozola kroni plašumā, paši sev par lepnumu un visai pasaulei par paraugu. Mēs to varam, ja ikviens no mums, ejot savas dzīves gājumu, darot savu darbu, paļausies uz mūsu stiprajām, gadu tūkstošos senču koptajām latviskās pašapziņas saknēm un paliks nelokāms par sevi, savu ģimeni, savu tautu, savu valsti. Ozoli neliecas!

Ivars Šmits

 

 Deviņas latviskās pašapziņas saknes

 

Mēs esam sena un dižena Eiropas tauta    

Mums ir sava, ar viedumu, asinīm un dziesmām izcīnīta valsts 

Mums ir sava, gadu tūkstošus kopta, skanīga valoda 

Mums ir sava, folklorā likta, bagāta dzīvesziņa 

Mums ir savas dabas ritu gadskārtas un savi godi 

Mēs esam lepni savas zemes un savas valsts saimnieki 

Mēs varam paši, tā, kā mums pašiem labāk 

Mēs viens otru un savus labvēļus atbalstām 

Mēs slinkumu un naidnieku nicinām

 

Ozoli Neliecas - Latvijas jauno burātāju simbols

Latvijas Zēģelētaju savienības izveidotās Latvijas izlases Otimist klases jaunie burātāji par savu simbolu un talismanu izvēlējušies Spēkozols radīto tautisko un spēcinošo zīmolu Ozoli Neliecas. Ozoli Neliecas ir latvikās dzīvesziņas izpausmes zīme, kas simbolizē deviņas latviskās pašapziņas saknes, dodot spēku un iedvesmu jaunajiem zeģelētājiem. Formas ar jauno zīmolu Optimist klases burātāju izlase atrādīja nedēļas nogalē Latvijas atklātajā čempionātā burāšanā jauniešiem, kas 2015. gadā no 6. līdz 9. augustam norisinājās Rīgā, Ķīšezerā, bet lietā tās tika liktas Optimist klases pasaules čempionātā burāšanā, kas no 25. augusta līdz 5. septembrim norisinājās Dzivnovā, Polijā. Vairāk lasi šeit #OzoliNeliecas

 

izlases formas dažādas.jpg
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes


Kalendārs

PirOtrTreCetPieSesSve
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526
27
2829
30 


Brīvdienu mājā Medņi


Mīli savu spēkozolu!


Ej pie ozola!
Baudi ozolu diženumu!
Sakop savu spēkozolu!
Noglāsti ozolu!
Sveicinies ar ozolu!
Gūsti ozola enerģiju!
Jautā ozolam palīdzību!
Stāsti draugiem par ozoliem!
Iestādi savu spēkozolu!
Uzkāp ozolā!

Latvijas dižkoku karte

dizkoku karte


Spēkozola draugi

www.dabasretumi.lv
www.vidrizi.lv
www.saulesrits.lv
www.skauti.lv

 Logo

Profile for Poweroak

Profile for Eyesgreen

 Flag Counter

 


Lapas izveidē izmantotie materiāli: Guntis Eniņš "100 dižākie un svētākie"; Prof. Pēteris Šmits "Latviešu tautas ticējumi"; Autoru kolektīvs "Mitoloģijas enciklopēdija" 2. sējums.