Spēkozolu birzs

ligo2011 69888.jpgspekozols_ivars_smits.jpgTurpinot mūsu senču tradīcijas, veidot harmonisku pasauli ap sevi, nolēmām savas „Medņu” viensētas 200 gadskārtā, atstāt dabas mantojumu nākamajām paaudzēm un vienā no "Medņu" pļavām, mežmalā uzsākt stādīt jaunu ozolu audzi "Spēkozolu birzi". Pēc skaistas līgošanas, 2011. gada 24. jūlijā, Jāņu dienas pusdienas laikā, krietnā radu un draugu pulkā devāmies stādīt pirmos deviņus ozolus.

Jaunajā „Spēkozolu birzī” ir latviešiem maģisks skaits ozolu - trejdeviņi. Tas simbolizē turpinājumu, pasaules uzbūves formulu, kurai nav ne sākuma, ne beigu. Īpašu "Spēkozolu birzi" padara tās izvietojums uz seno svētvietu Dienvidamerikas Inku Maču Pikču un Senbaltu Pokaiņu savienojošās DR ass pagarinājuma, kas šķērso Vidrižu pagastu. Šis interesantais ģeogrāfiski mitoloģiskais fakts atklājās lasot senatnes pētnieka Ivara Vīka grāmatu „Mūsu dižā senatne”. Jaunās birzs ozolu izvietojums simboliskā saules staru veidā ir pieskaņots šai DR asij, kā arī D un DR debess pusēm.

spekozols-3.jpgspekozols-4.jpg

dzivnieku aizsargs.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Savā kāzu dienā 2011. gada augustā vienu ozolu iestādīja mūsu draugi Liene un Mārtiņš, bet 2012. gada pavasara 26. maija burvīgā rītā saimnieks Ivars kopā ar saviem Nordea Finance kolēģiem iestādīja vēl astoņus ozolus. Trešajā pavasarī 2013. gada 3. maijā Medņu saimieki Ivars un Kārlis Šmiti iestādījām vēl deviņus ozolus, noslēdzot birzs stādīšanu, līdz ar to "Spēkozolu birzī" aug visi trejdeviņi ozoli. Tagad, nākamajos gados kopsim jaunos ozolus un sargāsim tos no meža zvēriem, lai tie ieaug spēcīgi un skaisti.

Mums, pirmo ozolu stādītājiem, "Spēkozolu birzs” jau ir kļuvusi īpaša. Šī kļūst par skaistu vietu, kur atpūsties, sakārtot domas, nomierināt prātu un uzrunāt Dievu.

Jaunā birzs ir iekļauta "Spēkozolu pārgājiena" maršrutā, ir viens no Pasaules skautu kustības (WOSM) "Messengers of Peace" skautu labo darbu projektiem, kā arī 2015. gadā startēja kā projekts "Apjoz Spēkozolu birzi" kolektīvajā ieguldījumu platformā Projektu banka.

 

Spēkozolu birzs uz divu seno pasaules svētvietu ass

 

  ligo2011 722222.jpg

 

 

 

 

 

 

 
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes
Ekrantapetes


Kalendārs

PirOtrTreCetPieSesSve
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526
27
2829
30 


Brīvdienu mājā Medņi


Mīli savu spēkozolu!


Ej pie ozola!
Baudi ozolu diženumu!
Sakop savu spēkozolu!
Noglāsti ozolu!
Sveicinies ar ozolu!
Gūsti ozola enerģiju!
Jautā ozolam palīdzību!
Stāsti draugiem par ozoliem!
Iestādi savu spēkozolu!
Uzkāp ozolā!

Latvijas dižkoku karte

dizkoku karte


Spēkozola draugi

www.dabasretumi.lv
www.vidrizi.lv
www.saulesrits.lv
www.skauti.lv

 Logo

Profile for Poweroak

Profile for Eyesgreen

 Flag Counter

 


Lapas izveidē izmantotie materiāli: Guntis Eniņš "100 dižākie un svētākie"; Prof. Pēteris Šmits "Latviešu tautas ticējumi"; Autoru kolektīvs "Mitoloģijas enciklopēdija" 2. sējums.